Детето чија фотографија пред 3 години го расплака светот, го победи...

Пред две години, една мајка објави фотографија на која многумина буквално физички почувствуваа болка и неизмерна тага. Тоа беше фотографија на која сестрата го...

Во Хрватска се иницира прекинување на групното мерење на ученици во...

Центарот за нарушувања во исхраната БЕА во Хрватска ја покрена иницијативата за ставање крај на практиката на групно мерење на учениците во основните и...

Меѓаши: МОН продолжува со кршење на основните права на децата

„Сакаме да истакнеме дека МОН продолжува со кршење на основните права на децата исклучувајќи ги од наставата сите деца со посебни потреби за кои...

Компанија тврди дека го преведува детскиот плач и открива аутизам кај...

Сакате да знаете што всушност значи „гу-гу-га-га“? Зоундрим (Zoundream)  верува дека може да ви го каже тоа. Швајцарската компанија тврди дека може да го...

Најразгаленото девојче на светот: Нема ниту една година и живее во...

Блу Ерусалим е ќерка на италијанскиот милијардер Жанлука Вачи, кого многумина го нарекуваат најзгодниот дедо на светот и неговата 27-годишна девојка Шерон Фонсека.   View this...

Што би направиле ако дознаете дека како бебе ве замениле во...

Болница во Шпанија се извинила за „човечка грешка“ заради откритието дека две девојчиња биле заменети при раѓање пред речиси две децении. За грешката дознале откако...

Докажано е: Грижата за внуците им помага на бабите и дедовците...

Зад вас е напорна недела. Вие сте под стрес и сакате да се одморите, но не сакате да ги заморувате вашите родители со прашањето...

Нов Гинисов рекорд во брзо туркање детска количка (ВИДЕО)

Овој човек од Ајдахо, досега собори повеќе од 200 Гинисови рекорди, а неговата цел е преку тоа да го афирмира и да го промовира...

Најмалите ученици во Хрватска не мора да носат маски на училиште

Уште една учебна година во Хрватска започна во вонредни околности заради пандемијата на коронавирус, но овојпат ќе започне со нешто поблаги епидемиолошки мерки за...

Хорор во САД: близнаци пронајдени мртви во автомобил на паркингот на...

Дваесетмесечните близнаци биле пронајдени во безживотна состојба во автомобил на паркинг во градинка во Јужна Каролина. Тие најверојатно биле во жешкиот теренец повеќе од...

ТОП 5