Со што треба да се негува детската кожа?

Детската кожа е подложна на алергии и иритации и заради тоа е важно да ја негувате со нежни производи развиени специјално за децата.

0
350

 

Детската кожа е пет пати почувствителна од кожата на возрасните, па е поподложна на алергии и иритации. Затоа е важно да се негува со благи и нежни производи кои се создадени специјално за деца. Производите од брендот babylove од dm се создадени за чувствителната бебешка кожа и превентираат осипи и кожни иритации.

Бебешката кожа знаe често да биде чувствителна и склона кон иритации. За да ги заштитиме нашите најмали од ваквите несакани појави babylove има развиено линија за нега на бебиња, со посебни состојки за темелна заштита.

Создадени со посебна посветеност и грижа, со специјално одбрани состојки, зелената линија од babylove ќе стане незаменлив дел од негата на Вашето бебе…
Производите од оваа линија содржат:

– жалфија
– невен
– сончогледово масло
– витамин Е

Повеќе за производите можете да погледнете тука.

[better-ads type='banner' banner='999' ]