Прв геј бакнеж во цртан од „Дизни“ (ВИДЕО)

Продукцијата „Дизни“ првпат во цртан филм прикажува геј бакнеж

0
155

„Star vs. the Forces of Evil“ и официјално е првиот цртан филм од продукцијата на Дизни во кој е прикажан геј бакнеж. Станува збор за анимирана серија која почна да излегува во 2015.година, а во една сцена се прикажани повеќе двојки кои разменуваат бакнежи, а меѓу нив и една геј двојка.

Прикажувањето на серијата во Русија ќе биде забрането за помлади од 16 години.

[better-ads type='banner' banner='999' ]