Пире од компир, пашканат и лук

Ова е идеален оброк за децата, доволно здрав и доволно вкусен, но е одличен и за вас. Сите сакаат пире од компири, а кога ќе му додадете уште и пашканат и лукче, ммм...

0
575

Состојки:

Млади компирчиња исечени на коцки

1 крем сирење

4 пашканати исечени на четвртини

1 поголема главица исечкан кромид

6 чешниња лук

Приготвување:

Сварете ги компирите, пашканатот и лукот. Исцедете ги, додадете ги останатите состојки и направете пире. Сервирајте веднаш.

[better-ads type='banner' banner='999' ]