Најдоброто за вашите бебиња: Германски квалитет со македонски цени

Знаеме дека вашите бебиња се најважни и дека за нив сакате се најдобро. Затоа одлучивме да ви помогнеме во изборот на производите

0
799

 

Кога станува збор за нашите деца сите сме особено чувствителни и би платиле бесценетост за да го добијат најдоброто. Сепак, со оглед на тоа што сите и секогаш не се во можност да издвојат за најскапите производи, ние ви препорачуваме безбедни производи со германски квалитет и македонски цени. Најскапото не е секогаш и најдобро!

babylove –  линијата за нега на бебиња, која ќе им пружи посебна нега на сите бебиња со чувствителна кожа и кожа склона кон алергии

Во асортиманот на dm марката babylove можете да ја пронајдете babylove Ultra Sensitive линијата за нега на бебиња, која ќе им пружи посебна нега на сите бебиња со чувствителна кожа и кожа склона кон алергии.

Овие производи се развиени и тестирани во соработка со германското здружение за алергии и астма (DAAB). Производите се погодни за основна нега за бебиња, но и возрасни, со невродерматитис, како и за сите видови на алергии.

Тестирани и препорачани од германското здружение за алергии и астма. Делува смирувачки за кожата на лицето и телото на бебето. Идеални се и за возрасни.

babylove

Ultra Sensitive
лосион за тело, 250 мл
Специјална нега за посебно чувствителна кожа и кожа склона кон алергии. Тестирано и препорачано од германското здружение за алергии и астма. Делува смирувачки за кожата на лицето и телото на бебето. Идеален е и за возрасни.

4010355142139-985186_org

babylove

Ultra Sensitive
крем за нега на лице и тело, 100 мл

Крем за нега на лице и тело за посебно чувствителна кожа склона кон алергии и осипи. Нежно ја негува и смирува кожата. Лесно се нанесува и брзо се впива. Ја штити кожата од сушење

4010355142092-980225_org

babylove

Ultra Sensitive
крем против рани и исфрлувања, 100 мл

Специјален, дерматолошки тестиран крем против исфрлување и рани кај бебиња, специјално наменет за чувствителна кожа. Одлично ги смирува иритациите на кожата во пределот на пелените.

4010355142115-946608_org

babylove

Ultra Sensitive
лосион за бањање, 200 мл
Специјална нега под тушот за посебно чувствителна кожа. Лосионот е развиен во соработка со германското здружение за алергии и астма. Содржи пантенол, бисаболол и витамин Е кои ја хидрираат кожата и ја штитат од сушење.

4010355234971-980716_org

[better-ads type='banner' banner='999' ]