Кои се најдобрите влажни марамици за нега на вашето бебе?

Во асортиманот на dm ќе ги најдете најмеките,  најнежните влажни марамици за нега на Вашето бебе од брендот на babylove. 

0
1989

Специјално изработени, со посебни одбрани состојки, дерматолошки тестирани и докажани, влажните марамици од брендот babylove ќе станат незаменлив дел од негата на Вашето бебе. Побарајте ги марамчињата кои најмногу ви одговараат на потребите на Вашето најмало и уверете се и сами. Во широкиот асортиман на dm ќе најдете повеќе видови на влажни марамици со различни намени.

babylove влажни марамици за новороденчиња 

– за нежно миење и нега на пределот на пелените
– ја хидрираат кожата и ја штитат од пресушување
– pH неутрални, без сапуни
– без алкохол, бои и животински состојки
– избелени без употреба на хлор
– дерматолошки тестирани и потврдени

babylove влажни марамчиња за нега од глава до пети 

– со екстракт од алое вера и камилица
– без алкохол
– без силикони
– за нега од глава до пети (плави)
– за нега на пределот на пелените
– pH неутрални

babylove Sensitive влажни марамици
специјално наменети за чувствителната детска кожа

– достапни во повеќе пакувања
– ја хидрираат нежната чувствителна кожа
– ја поттикнуваат регенерацијата на кожата
– нежна формулација – pH неутрални
– без парфеми
– без алкохол, силикони, мириси и животински состојки

[better-ads type='banner' banner='999' ]