Нејзиното 14-месечно бебе носи облека број 3 (ВИДЕО)

Бебето на оваа млада мајка е веќе половина од нејзината големина. Во своите видеа на ТикТок таа вели дека заради ова се соочува со потсмев, но и со обвинувања од непознати на социјалните мрежи

0
438

Кога забременила на 18 години и дознала дека чека девојче, оваа млада малечка и витка мајка се надевала дека нејзината ќерка ќе ги наследи нејзините гени.

При раѓањето нејзиното бебе тежело 3,3 килограми, што е нешто помалку од американскиот просек. Но, на 14 месеци таа веќе носи облека наменета за тригодишни деца, а Кајла тврди дека не е дебела.

„За време на бременоста, мислев дека моето бебе ќе биде мало“, напишала таа во вирален предизвик на ТикТок, а потоа се снимила како држи огромно бебе во рацете.

„Нејзиниот татко е висок и голем, такашто е таа на него“, додава мајката Кајла.

Откако видеото станало вирално и собрало над 9 милиони прегледи, Кајла се нашла на удар на тролови кои ја нарекуваат насилник.

„Детето треба да се движи, ова е дебелина“, ѝ напишало едно лице.
Кајла тврди дека девојчето проодело на 10 месеци и дека е доста активно.

„Трча насекаде. Не се обидувајте да ми кажете што треба или што не треба да правам“, одговорила оваа мајка.

Некои отишле дотаму што ѝ се заканиле со социјалните служби.

„Разговарав со советничката за доење и таа вели дека се е во ред. Семејството на нејзиниот татко е големо, а јас сум мала, па таа изгледа многу поголема кога е покрај мене. Добро јаде и е здрава”, објаснила Кајла.

@thatmomkayla

Her dads side is tall & big so ofc she’s just like them 😩 love her though #momsoftiktok #teenmom #bigbaby #toddler #youngmom

♬ I wasnt aware there was an assignment – awnashay

@thatmomkayla

Seriously thank you guys so much for 25k 🥺 I love each & every one of you!! #teenmom

♬ original sound – Saucy Santana

[better-ads type='banner' banner='999' ]