Внимателно при изборот на препарати за нега во бременоста и по неа

Постојат најразлични препарати кои можат да ви помогнат во негата и третманот на телото за време на бременоста и после породувањето. Меѓутоа, состојките на козметичките препарати можат да навлезат во крвотокот низ кожата, па мора да бидете многу внимателни при изборот на производите. Еве ја нашата препорака за вас

0
708

 

За време на бременоста телото на жената минува низ различни фази. Сите тие промени се одразуваат врз изгледот на жената. Она што повеќето жени не можат да го избегнат се стриите. Тие се појавуваат дури кај 90% од жените како последица од бременоста и проширувањето на телото, но не мора да останат на вашето тело ако реагирате на време.

Козметичката и антиејџ индустријата денеска располагаат со голем број препарати и процедури кои им помагаат на жените да го зачуваат убавиот изглед во текот на бременоста, но и потоа. Меѓутоа, состојките на козметичките препарати можат да навлезат во крвотокот низ кожата, па мора да бидете многу внимателни при изборот.

Ви ги препорачуваме производите на babylove Mama, кои се грижат за мајките, како за сегашните така и за идните!

babylove не дозволува мајките да бидат маргинализирани. Асортиманот на производи наменети специјално за сегашните и идните мајки ќе Ви пружи темелна нега во текот на целата бременост, како и потоа. Со одбрани состојки и без вештачки додатоци.

babylove Mama

Бременоста е особено убаво искуство во животот на жената во кое постои голема психолошка и физичка промена. Само со правилна и навремена нега на кожата, бремените жени можат да се заштитат од несаканите цртички кои остануваат на телото за цел живот. Сепак е тешко да се предвиди колку жената е подложна на стрии. Според истражувањето, главна улога во сето ова има генетиката. Исто така, поголема е веројатноста, жените да добијат стрии ако носат близнаци или повеќе бебиња, и доколку одеднаш добијат на тежина. Појавата на стрии се ублажува или се спречува со редовно нанесување на крема на критичните места. Користете креми кои се богати со витамини Е и А, бидејќи помагаат за општата состојба на кожата и ја прават помека.

babylove мама, маст за брадавици, 30 мл
Маст за нега на чувствителни и оштетени брадавица на доилки, не содржи бои, конзерванси, синтетички мириси или парафин масло и дерматолошки е тестиран. Се нанесува на брадавиците и областа околу нив, и не мора да се отстрани пред следното хранење.

4010355142153-960594_org

babylove мама, крема за масажа, 150 мл

Крема со маслиново масло, безбојна, без конзерванси или парафинско масло, го спречува создавањето на стрии. Потребна е секојдневно од првиот месец на бременоста, нанесувајте ја на стомакот, бутовите, задникот и градите и нежно масирајте ја кожата, препорачливо е да се нанесува до три месеци по породувањето.

4010355142177-1102134_org

babylove мама масло за стрии за време на бременост, 250 мл
babylove маслото за масажа е создадено специјално за чувствителната кожа на младите трудници. Со масло од сончоглед во својот состав, маслото делува хидрирачки на Вашата кожа, ја поддржува и потткнува заштитната улога на кожата и ја прави мека и нежна. Со специјалната богата рецептура, маслото делува позитивно на еластичноста на кожата и при редовна употреба го спречува настанувањето на стрии.

4010355142191-879343_org

babylove мама перничиња за доилки, 30/1
Перничињата за доилки од babylove Ви нудат висока впивливост на течности. Во комбинација со интегрираната технологија, која пропупта воздух, нудат сигурна заштита на Вашите алишта во случај на излевање на млеко за време на доењето. Перничињата имаат специјална анатомска форма, која ги прави пријатни за носење.

4010355238580-939690_org

[better-ads type='banner' banner='999' ]