Што треба да јаде вашето бебе?

Грижата и негата на нашите најмили е најголем приоритет на секој родител. Ви го претставуваме широкиот асортиман на babylove за бебешка храна

0
1095

Без разлика дали се работи за нега или за исхрана, секогаш се трудиме, нашето бебе да го добие она најдоброто и најквалитетното за здрав и правилен развој.
Поттикнати од оваа филозофија, dm, со својот влез на македонскиот пазар, ја претстави babylove марката, наменета специјално за темелна нега и здрава исхрана на нашите најмали членови на семејството.
Иако достапна само 5 години во Македонија, babylove зазема сѐ поголем дел во безгрижното секојдневие на нашите бебиња. Со своето 20-годишно присуство на пазарите ширум Европа, babylove производите се многу повеќе од само партнер на нашите најмали. Тие се симбол за доверба, знак за истрајност и гаранција за квалитет.
Ви го претставуваме широкиот асортиман на babylove за бебешка храна. Инспирирани од љубовта кон најмалите, со длабока посветеност и соработка со реномирани светски нутриционисти, babylove нуди производи за здрава и правилна исхрана на бебиња, со тестиран и докажан квалитет. Од влажна храна, како бројни овошни и зеленчукови кашички, со посебно одгледани и одбрани БИО состојки, преку сува храна, штанглици, грицкалки и мусли, па сѐ до супер вкусни овошни сокчиња и бебе чајче, во асортиманот на babylove, ексклузивно на полиците во dm ќе го пронајдете сѐ она што е најдобро за Вашето најмало.
Доколку сѐ уште се прашувате дали babylove е вистинскиот избор за Вас и Вашето бебче, можеби овие неколку карактеристики ќе Ви помогнат:
– Врвен квалитет докажан во Германија
– Посебно одгледани и одбрани БИО состојки
– Произведено според законските стандарди на ЕУ
– Создадени во соработка со врвни нутриционисти
– 20-годишно искуство
– Строго контролирани од реномирани независни институции

Целата понуда на органска бебешка храна од брендот babylove можете да ја погледнете тука.

Издвојуваме неколку супер вкусни, здрави и интересни производи од асортиманот на babylove:
babylove намаз од моркови, тиква и кокосово млеко, 125 г
babylove медитерански намаз , 125 г
Супер вкусни намази од фино пирирана смеса од зеленчукови плодови, како морков и тиква, од строго контролирано БИО производство, кои ќе станат незаменлив дел од секојдневните оброци на Вашите малечки.

teglichki
babylove житарна штанглица за бебиња со круша и банана, 25 г
babylove овошна штанглица за бебиња со јаболка и аронија, 25 г
Слатките babylove штанглици за бебиња ќе бидат одлична ужина помеѓу редовните оброци на Вашите најмали. Идеалната композиција од БИО житарки, аронија, круша, јаболка и банани во мини компактно пакување од само 25 г, ќе ги снабди малите стомачиња со сите витамини потребни за безгрижен, забавен и здрав ден.

zhitarki

По повод јубилејниот 20-ти роденден на babylove, на полиците во dm може да ја пронајдете новата Snack-кутија за вкусна и здрава ужина, која е идеална за надвор, за на пат или пак за релаксирачка прошетка во парк.
Био кутијата за ужинка од babylove ги групира сите потребни „материјали“ кои им се потребни на Вашите малечки за вкусна закуска. Комбинацијата од овошна БИО штанглица и супер вкусна овошна БИО кашичка ќе ја претвори ужинката во вистинско уживање.

kutija

[better-ads type='banner' banner='999' ]